.
Business blog GO!towi na Wszystko to historie dla tych,
którzy chcą budować biznes, który zarabia i wnosi wartość do życia ludzi.
I w tym wszystkim po prostu chcą zawsze być sobą.

Cieszę się, że dotarłeś do business blog GO!towi na Wszystko, bo dzięki temu będę mógł podzielić się z Tobą wiedzą i doświadczeniem, które uzbierałem przez ostatnie 19 lat swojego funkcjonowania w świecie pracy z ludzi (dzielenia się swoją wiedzą jako trener) oraz prowadzenia własnych działalności gospodarczych.

Moja droga do tego momentu to przede wszystkim zdobywanie doświadczeń praktykując aktywnie bycie przedsiębiorcą, jak również ukończenie kilku kierunków studiów, w nadziei, że pozyskana tam wiedza, będzie otwierała kolejne drzwi. I tutaj się nie myliłem, bo może nie zawsze wiedza, jednak na pewno kontakty, które nawiązywały się na kolejnych studiach, szkoleniach, kursach przynosiły i nadal przynoszą dobre owoce. Chcę na początku powiedzieć Ci, że jestem zwyczajnym przedsiębiorcą, który stale poszukuje odpowiedzi dlaczego, jak i co. Rezultaty, które osiągam są różne raz lepsze raz gorsze. Dlatego też postanowiłem dzielić się tym czego doświadczam, bo wierzę, że mogą to być bardzo pomocne lekcje dla wszystkich, którzy układają swoje życie i te prywatne, jak również biznesowe.

Biorąc pod uwagę moją drogą w zakresie uczenia się, to jest ona dość długa i prawdę powiedziawszy dopiero piąty kierunek był kierunkiem, który czuję, że powinienem wybrać jako pierwszy.
Jestem absolwentem Master of Business Administration, Executive (Uniwersytet Śląski – IAE Aix-Marseille Graduate School o Management) – to właśnie mój piąty kierunek, ukończyłem również Wydział Artystyczny UMCS w Lublinie, a w dyplomie widnieje – muzyk artysta. Ukończyłem również studia pedagogiczne, przez dwa lata byłem na studiach doktoranckich w Warszawie oraz w międzyczasie zaliczyłem dwa semestry zarządzania sieciami komputerowymi (licząc, że będzie to coś, co przyda mi się w życiu). Dzięki zdobywanej wiedzy przyszło mi dodatkowo dzielić się swoją wiedzą na jednej z prywatnych uczelni, a moim głównym zajęciem był trening umiejętności miękkich.
Dzisiaj od ponad 10 lat jestem przedsiębiorcą, założycielem i właścicielem firm usługowych oraz produkcyjnych. Z zamiłowania i pasji jestem również inwestorem giełdowym.
Statystyki GUS podają, że przez pierwsze 10 lat przechodzi około 5% firm. Ja skutecznie prowadzę swoje działania biznesowe ponad 10 lat i mogę śmiało powiedzieć, że jak być niepokonanym w biznesie, jak do tej pory wychodzi mi zupełnie nieźle.

Swoje życie związałem również ze sztukami walki wschodu, których filozofię przełożyłem na swoje życie prywatne i biznesowe. Jestem posiadaczem czarnego pasa w karate kyokushin. Ta filozofia zawładnęła moim życiem, kiedy pierwszy raz obejrzałem „Wejście smoka” i od tamtego czasu nie wyobrażam sobie życia, bez tej pasji. Jednak wszystko zaczęło się tak już na poważnie w roku 1989 i trwa do dzisiaj. Każdy poniedziałek, środa, piątek godz. 19.30 to czas, kiedy znikam zupełnie z przestrzeni świata i jestem tam, gdzie każdy mierzy się sam ze sobą – na treningu. Uwielbiam to zdanie, które brzmi „jeśli chcesz zobaczyć jak rodzi się mistrz, zajrzyj na salę treningową”. Jest to szczera prawda, bo tam wykuwa się charakter i to wszystko, czym później posługujemy się w naszych codziennościach.

Każdego dnia staram się żyć zgodnie z pewnym kanonem Wartości/Nawyków, które dotykają trzech obszarów: Prostoty, Koncentracji i Osiągania Wyników. Moje codzienne nawyki opisałem w artykule Twórca samego siebie – od nawyku do Szczęścia. Nawyki to moja koncentracja, w której upatruje wiele osiągnięć, które bez cierpliwej i często żmudnej pracy nie obejrzałyby światła dziennego.

Czytam codziennie (uwielbiam czytać), dlatego też często odnoszę się do wiedzy zawartej w książkach. Łączenie praktyki (doświadczanie) z doświadczeniami innych (czytanie) stanowi doskonałą inspirację do  stosowania już przetestowanych rozwiązań zamiast odkrywania od nowa tego co już odkryte.

I kilka myśli, które mówią o mnie praktycznie Wszystko.

1. Zwycięzcy nie wykonują dobrze kilku wyjątkowo trudnych zadań, lecz kilka prostych zadań wykonują wyjątkowo dobrze.
2. Wyniki mówią dobitniej niż piękne słowa.
3. Stajesz się tym, o czym myślisz.
4. Istotą strategii jest podjęcie decyzji, czego nie robić. /Michael Porter – Competetive Advantage/
5. Wielkie osiągnięcia zaczynają się od wielkich pytań. /J.S. Edwards/

A dlaczego warto czytać business blog?

W swoich wędrówkach po biznesie, często szukałem i szukam odpowiedzi na pytanie, co oznacza wolność związaną z prowadzeniem własnej działalności, jak również czego doświadczam dbając o sferę finansową. W business blog GO!towi na Wszystko dzielę się swoich doświadczeniem oraz wiedzą związaną z moimi Odpowiedziami. Nie jestem finansowym człowiekiem sukcesu. Jestem przedsiębiorcą, który doświadcza zarówno upadków jak i wzlotów. Stale poszukuję odpowiedzi na pytania, co jest w życiu najważniejsze oraz jak sobie radzić łącząc życie prywatne z biznesem. I tym właśnie dzielę się na business blog GO!towi na Wszystko.

Jeżeli interesuje Cię rozwój osobisty i rozwój finansowy:

A. Jak budzić w sobie Moc do bycia GO!towym na Wszystko.
2. Jak podejmować najważniejsze decyzje w życiu.
3. Jakich narzędzi używać, aby być skutecznym w działaniu.
4. Jak porządkować swoje myśli, aby być pełnym energii w najtrudniejszych momentach.
5. Jak żyć w zgodzie z samym sobą.
6. Skąd mogą brać się pieniądze w biznesie.
7. Jak przygotować budżet domowy, firmowy i jak nim zarządzać.
8. Kiedy powiedzieć stop – czyli jak odróżnić okazje od pułapki.
9. Po co Ci są pieniądze i ile ich potrzebujesz.

Jeżeli to są tematy, które Cię interesują to jest szansa, że znajdziesz tutaj coś dla siebie.

Wierzę, że zamieszczone treści będą skutecznie prowadziły Cię do Twojego sukcesu w życiu, czymkolwiek on jest i jak naprawdę ma na imię. Ja dołożę starań, abyś miał z czego wybierać i inspirować się do swojego doświadczania świata.